Porady Robico - jak zadbać o swoje zdrowie.

13 kwiecień 2016
5 (3)

Monitoring tabeli kalorii, wahania wagi, nieustanne balansowanie pomiędzy pysznym a zdrowym? To  szara rzeczywistość w życiu większości współczesnych kobiet. Co zrobić, żeby pięknie wyglądać i zdrowo się odżywiać, nie stosując drakońskich diet?  Wystarczy uzupełnić swój jadłospis o produkty nabiałowe, bogate w  białko, witaminy i minerały. Paniom polecamy szczególnie MAŚLANKĘ ROBICO. I pamiętajcie, produkty mleczne fermentowane, paradoksalnie nie zakwaszają !

"Uboczne" zalety

Maślanka powstaje jako produkt uboczny procesu wytwarzania masła. Obfituje w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in. w lecytynę.To właśnie dzięki niej maślanka wykazuje cenne właściwości dietetyczne niezbędne w utrzymaniu doskonałej formy fizycznej, a co często za tym idzie i psychicznej. Lecytyna przychodzi z pomocą kobietom żyjącym w stresie, zmagającym się z wieloma obowiązkami, wpływa bowiem na poprawę zdolności koncentracji i pamięci, zapobiega zmęczeniu, nerwicom, a nawet arteriosklerozie. A więc docelowo, koktajle na bazie maślanki mogą pomóc ukoić zmęczony mózg, a nawet go zregenerować.Orzeźwiające urozmaicenie

Dietetyk kliniczny, Pani Aneta Strelau, która jest twórczynią autorskich przepisów kulinarnych dla Robico, wskazuje, że maślanka oprócz wspomagania przemiany materii, posiada łatwostrawne składniki mleka, a ponadto skutecznie nawadnia i gasi pragnienie. Maślanka powstaje na skutek ukwaszania mleka dodatkiem bakterii fermentacji mlekowej. W Polsce sięgamy po mleczne napoje głównie latem. Tymczasem maślanka jest doskonałym urozmaiceniem diety bez względu na porę roku. Nie obciąża żołądka, a nawet jest trawiona 2-3 razy szybciej niż mleko słodkie spożywcze (łatwiej strawne białka mleczne). Zmiksowana z warzywami czy owocami, może stanowić sycący i zdrowy posiłek.Dodatkowo, ta od Robico jest naturalna i nie zawiera dodatku cukru. 

Naturalnie zdrowa

Zmęczenie malujące się na naszej twarzy, podkrążone i opuchnięte oczy - to klasyczne efekty uboczne XXI wieku. Istnieją na to  domowe sposoby. Maślanka  swoje zastosowanie znalazła nawet w kosmetologii. Powstają na jej bazie również odżywcze maseczki dla zmęczonej cery. 


W maślance występuje tyle samo witamin z grupy B, co w mleku. Wszystkie one są ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ostatnio dużo się mówi o ich korzystnym wpływie na układ nerwowy człowieka. Niektórzy lekarze uważają, że pewne schorzenia psychiczne, a nawet różne złe nastroje, trudności z koncentracją uwagi, bezsenność itp. łączą się z brakiem witamin z kompleksu B. Także picie naturalnej maślanki, bogatej w lecytynę i będącej źródem witamin z grupy B, to istny strzał w dziesiątkę. 


Maślanka naturalna od Robico może być Twoim sprzymierzeńcem zarówno w kuchni jak i w walce z zbędnymi kilogramami. Jednak jak się okazuje, jej regularne spożywanie może mieć wpływ również na naszą kobiecą, często trudną do opanowania psyche ?. A to za sprawą naturalnie występującej w niej lecytyny i witamin z grupy B. Jak widać zarówno źródła jak i właściwości tych składników są nieustannie weryfikowane.